PANASONIC - 60/70. léta

 

Typický představitel autorádia pro snadnou přestavbu. Obvykle se dá použít původní vnitřní zesilovač, ovládání MP3 přehrávače se „naroubuje“ na tlačítka magnetofonu.

 

Flash disk s MP3 soubory se snadno schová třeba do „kastlíku“ v palubce a připojí k rádiu pomocí prodlužovacího kabelu. Skladby je tak možné libovolně obměňovat pomocí  počítače.

TESLA Spider, 2114B  70/80. léta

 

Klasická česká autorádia z vozů Škoda, Wartburg, Trabant, VAZ atd. se upravují také poměrně snadno.

 

Zůstává původní zesilovač (pokud je samozřejmě funkční), ovládání MP3 se pak provádí pomocí původních tlačítek vlnových rozsahů. I když jsou tato autorádia oproti ostatním rozměrově menší (do hloubky zhruba poloviční), dokážeme dovnitř přehrávač zabudovat tak, že vnější rozměry se nijak nezmění !

 

Základní úpravou u těchto typů je přestavba na MP3 přehrávač, ale umíme je upravit i tak, že budou kromě MP3 písniček umět hrát i běžné FM rádio !

 

Na přání dovybavíme vstupním napájecím obvodem pro 6V elektroinstalaci (Trabant).

 

Malou ukázku si můžete prohlédnout ZDE

SANYO 70/80. léta

 

Ideální do youngtimerů západní provenience - Simca, Mercedes, atd. - případně do novějších amerik (rádio na obrázku je nainstalované v automobilu Chrysler LeBaron).

 

Přestavba podobných typů je také poměrně bezproblémová.

TESLA Luxus, Orlík - 50. léta

 

U rádií Tesla 2103BV Luxus je přestavba o hodně složitější - původní „lampový“ vnitřek se totiž musí celý předělat (nový zesilovač, zdrojová část, atd.)

 

Avšak ani takováto přestavba pro nás není problémem - zvenku opět radiopřijímač vypadá zcela autenticky bez jakékoliv změny.

 

Obdobná situace je i se staršími rádii TESLA 503BV „Omikron“ a TESLA 2101BV „Orlík“. Oba dva typy také zcela běžně přestavujeme a upravujeme.

 

Oproti původním originálům nadále již u těchto upravených autorádií nejsou samozřejmě potřeba skříně měničů (které se montovaly do motorového prostoru automobilů a zajišťovaly výrobu vysokého napětí pro elektronky přímo z akumulátoru vozidla.

 

Upravený Orlík hraje TAKTO

PHILIPS - 60. léta

 

Některá rádia jsou složitější v tom, že nemají přepínání vlnových rozsahů. V takovém případě obvykle řešíme přepínání mezi skladbami speciálním otočným dvousměrným ovladačem, který dáme místo ladícího knoflíku. Jeho pootočením na jednu stranu se pak přepíná o skladbu vzad a na druhou stranu o skladbu vpřed. Jednoduché - a plně vyhovující.

(c) RADIOX 2013     All rights reserved....

A když není co přestavět ?

 

Protože říkáme, že dokážeme ozvučit 100% historických vozidel, museli jsme dokonce v některých případech přistoupit ke stavbě úplně kompletního autorádia - aniž existoval nějaký základ, protože se do daného automobilu nic vhodného sehnat nedalo. Například na této fotografii je MP3 autoradio, které jsme od základu postavili na zakázku do historického pohřebního vozu (knoflíky, přední panel se „zlatými“ nápisy, stupnice - vše je naše původní výroba)... 

FM a AM konvertory

 

Ale to pořád není vše. Máme totiž něco dokonce i pro zastánce absolutní 100% originality, kteří nechtějí žádný zásah do vlastního rádia - na kterém se ale dnes už nepovede nic naladit.

 

Nabízíme například FM konvertor - což je malá přídavná krabička, která se zapojí mezi rádio a anténu a která „převede“ současné stanice na starou, tzv. „východní“ normu.

 

Pro rádia, která FM nemají vůbec, pak nabízíme revoluční řadu zařízení CAROLINE - což je miniaturní středovlnný vysílač, díky němuž si pak můžete na středních vlnách naladit hudbu třeba z mobilního telefonu, nebo MP3 přehrávače !

Stolní rádia a gramorádia

 

A když už konečně máte ten správný dobový zvuk ve vašem perfektně zrenovovaném autíčku, proč nemít také doma stylový kus nábytku, který bude stylově hrát ?

 

Žádný problém, vaše staré dřevěné rádio po babičce, co leží zaprášené na půdě, vám  samozřejmě také můžeme upravit. V podstatě platí vše, co už bylo napsáno - záleží jenom na vás a na vašich představách (a pochopitelně i finančních možnostech :).

 

Neváhejte se zeptat na cokoliv - neexistují hloupé otázky, ale jenom hloupé odpovědi. Stačí nám jednoduše napsat e-mail.

Bazar a „dárci orgánů“...

 

Nemůžete sehnat (nebo nechcete shánět) vhodné rádio pro přestavbu či úpravu ? Zkusíme se podívat do našeho skromného depozitáře, jestli by se tam právě pro vaše auto něco vhodného nenašlo. Disponujeme mnoha starými autorádii vhodnými pro vozidla všech typů a značek.

 

Dokážeme také mimo jiné vyrobit i repliky ztracených či poškozených knoflíků a stupnic.

To není vše...

 

Chtěli byste třeba ve svém dobovém obytném přívěsu mít i dobovou televizi ? No a proč ne ? Například staré černobílé televize TESLA Merkur, Pluto, atd., které zatím ještě můžeme najít třeba ve sběrných dvorech, umíme předělat na příjem současného DVB vysílání a nebo třeba i na MP4 přehrávač (soubory AVI, MPG...) opět s běžnou USB zásuvkou.

 

Tyto televize se totiž dají napájet přímo z 12V autobaterie. 

Nebo máte zvláštní přání ?

 

Chcete mít třeba doma na ledničce klasický hospodský Jukebox ? Nebo chcete  ozvučit poštovní schránku ? Chcete zpívající fontánu do svého zahradního jezírka ?

 

Jsme jako americká policie - donutíme zpívat kohokoliv. Už jsme ozvučovali bankomat, vyráběli píšťalu do dětské mašinky, mírně brutální plašič ptáků pro vinohrad...

 

Prostě si klidně řekněte. Žádné přání není dost bláznivé na to, abychom se nepokusili ho zrealizovat...